AkcesoriaRowery

Jaki sprzęt jest mi potrzebny do rozpoczęcia kolarstwa?

Jaki sprzęt jest mi potrzebny do rozpoczęcia kolarstwa?

Jazda na rowerze jest uważana za jedną z najbardziej kompletnych aktywności. Uprawianie sportu w czasie wolnym jest postrzegane i promowane jako alternatywa dla siedzącego trybu życia. Na świecie jest wiele krajów, które regularnie korzystają z tego środka transportu na co dzień. Praktycznie w każdym domu jest rower; teraz jest czas, aby go wykorzystać.

Jaki typ roweru wybrać?

Każdy rower jest przeznaczony do określonego celu. Na przykład, rowery górskie, których koła są grubsze mają wypustki na oponach i płaską kierownicę i są zaprojektowane i idealne do użytku w środowisku naturalnym.

Do tras po asfalcie używa się rowerów szosowych, które są lżejsze, bardziej poręczne, mają węższe koła, gładkie opony i wygiętą kierownicę.

Rowery miejskie łączą w sobie wąskie koła jak w rowerach szosowych i płaską kierownicę jak w rowerach górskich, dzięki czemu jazda po mieście jest bardziej komfortowa i relaksująca, dostosowując się do Twoich potrzeb.

E-bike, którego główną cechą jest wspomaganie elektryczne, dzięki czemu uzyskujemy wygodny, przyjemny i przyjazny dla środowiska środek transportu. Jego moc różni się w zależności od wybranego modelu.

Istnieje również wiele modeli rowerów dla takich specjalności jak bmx, trial itd. Dlatego musimy wybrać taki typ roweru, który najlepiej odpowiada naszemu komfortowi, celowi i potrzebom.

Jaki sprzęt jest mi potrzebny?

Do jazdy na rowerze należy wybrać podstawowy sprzęt, który pozwala ciału oddychać.

Spodenki rowerowe to spodnie używane przez rowerzystę, których główną i ważną cechą jest zamsz; pozwala to na odpowiednie wsparcie rowerzysty podczas siadania, unikając dyskomfortu, otarć itp.

Jersey to nazwa nadana koszulce kolarskiej, zaprojektowanej tak, aby była oddychająca, lekka i wygodna, zaprojektowana tak, aby wchłaniała wilgoć.

Rękawiczki: podstawa dla rowerzysty, wyściełane, aby zapewnić dobry chwyt kierownicy, jak również aby zapobiec uszkodzeniu dłoni.

Kask: niezbędny dla bezpieczeństwa rowerzysty; musi być dobrze dopasowany i ściśle przylegać do głowy, ponieważ jego zadaniem jest ochrona głowy.

Okulary przeciwsłoneczne: podczas jazdy na rowerze, wiatr lub nawet każdy napotkany owad może generować duży dyskomfort u rowerzysty, dlatego używanie okularów będzie bezpieczniejsze.

Buty: ideałem jest użycie specyficznych butów do uprawiania tego sportu, ale jeśli nie, musimy użyć obuwia sportowego, którego podeszwa nie jest gładka, pozwalająca na większe przyleganie do pedału i unikanie ewentualnych poślizgów.

Jeśli chodzi o rower, nie możemy zapomnieć o podstawowym zestawie do naprawy przebitych opon, pompce do pompowania opon, wodzie i jedzeniu, jeśli uznamy, że trasa tego wymaga.

Koniecznie trzeba mieć przy sobie butelkę wody i dbać o nawodnienie organizmu (nie należy przebywać bez picia dłużej niż 15-20 minut).