Czas wolnyGry

Top 5 gier dla fanów kolarstwa

Top 5 gier dla fanów kolarstwa

Prawdopodobnie większość z nas zna zapalonego fana kolarstwa, który gdyby mógł to do łóżka zabierałby rower. Jednak zdarzają się też takie sytuacje, że taka osoba musi rozstać się ze swoim sprzętem na dłużej – często są to kontuzje. Jak wtedy wypełnić wolny czas i zapewnić sobie namiastkę pasji w domu?

Gry dla fanów kolarstwa

Co najłatwiej przyciąga uwagę i sprawia, że człowiek traci poczucie czasu na długie godziny? Gry komputerowe! Może się to wydawać szalonym pomysłem – sadzać osobę aktywną nagle przed komputerem. Jednak mając złamaną rękę/nogę lub podczas leczenia kontuzji, gdzie trzeba wręcz odpoczywać będzie to idealny pomysł. Gry z tematyką kolarską sprawdzą się świetnie, ponieważ dadzą one, chociaż namiastkę normalności. Wiele osób korzysta z gier online, jednak warto zwrócić uwagę też na kasyna internetowe! Oprócz dobrej zabawy dają też szansę wygranej. Oto gry, które są najlepiej oceniane przez użytkowników oraz oferują najwięcej, najlepszych trybów gry, światów oraz zawodników do wyboru.

1. Pro Cycling Manager 2015: Tour de France

Gra autorstwa francuskiego studia Cyanide, została wydana 18 czerwca 2015 roku. Sprawdzi się ona świetnie dla osób lubiących zawody kolarskie oraz zarządzanie zespołem. Ta gra gwarantuje wiele godzin ciekawej rozgrywki, głównie ze względu na to, że każdy etap gry różni się od poprzedniego.

Tytuł gry nie powinien, definiować opinii o grze, ponieważ pomimo obecności Tour de France w tytule, zawartość gry nie jest ograniczona tylko do tej pojedynczego turnieju. W trakcie rozgrywki użytkownik przejmuje szefostwo nad jednym z kilkudziesięciu dostępnych zespołów kolarskich i musi go prowadzić przez cały sezon kolarski 2015. Będąc menadżerem zespołu na gracza czeka wiele zadań, między innymi rekrutacja nowych zawodników, rozporządzanie budżetem. W trakcie trwania tego sezonu bierze się udział w ponad dwustu zawodach, podzielonych na kilkaset etapów. Na sam koniec po przebrnięciu przez wszystkie etapy można podjąć próbę wygrania Tour de France. Najciekawsze w samej grze jest to, że powstała w oparciu o oficjalną licencję, dzięki czemu posiada prawdziwe trasy, zespoły oraz autentycznych sportowców, znanych z telewizji.

2. Dave Mirra Freestyle BMX

Gra dostarczona od producenta Z-axis, wydana 30 listopada 2000 roku. Gra idealnie sprawdzi się dla fanów rowerów typu BMX. Sportowa gra pozwala na naukę wielu skomplikowanych akrobacji, wyskoków itd.

Gra pomimo tego, że została wydana ponad 20 lat temu nadal jest bardzo popularną grą sportową. Dzięki niej gracz może sam, bez obawy o własne zdrowie, otarte kolana i liczne stłuczenia uczyć się wielu trików. Użytkownik ma możliwość wyboru jazdy jedną z dziesięcu największych legend zawodów BMX w tym Dave Mirra – dziesięciokrotny mistrz świata. Zawodnik w grze może nauczyć się ok. 1300 skomplikowanych akrobacji. Do wyboru jest 12 różnych lokalizacji, w których odbywają się zawody. Użytkownicy, którzy nadal grywają w tą grę cenią ją sobie za nostalgiczny nastrój, jaki wprowadza oraz niesamowity soundtrack.

3. Pro Cycling Manager 2017

Jest to kolejny na tej liście tytuł od producenta Cyanide, tym razem gra została wydana 15 czerwca 2017 roku. Nie jest to gra znacznie różniąca się od poprzednich wersji, jednak w tej konkretnej użytkownik wciela się w jednego z zawodników. W trakcie całego cyklu zawodów gracz kieruje karierą swojego zawodnika i jest odpowiedzialny za równomierne rozłożenie sił na cały przejazd. Bardzo ważne jest atakowanie przeciwników w odpowiednich momentach, trzymanie się w grupie (drużynie) np. podczas fragmentów trasy, na których wieje silniejszy wiatr, a czasami postać wybrana przez gracza będzie musiała wydawać współzawodnikom polecenia.

Wartym uwagi jest fakt, że każdy pojedynczy etap wyścigu można rozegrać na różne sposoby. Jedną z możliwych opcji jest nieprzerwane kontrolowanie swojego, wybranego zawodnika, jednak użytkownik może zdecydować się kontrolować swojego zawodnika tylko na wybranych etapach i pozostałych zdać się na AI (sztuczną inteligencję) komputera.

4. Riders Republic

Na liście nie mogło zabraknąć gry, która dopiero będzie miała swoją premierę – 2 września 2021. Gra stworzona przez znanego producenta gier komputerowych – Ubisoft. W trakcie rozgrywki użytkownik może sprawdzić się w szeregu wielu różnych dyscyplin. Oprócz możliwości wzięcia udziału w zawodach na snowboardzie, nartach oraz wingsuitach, miłośnicy sportów rowerowych nie zawiodą się na tej grze. Na pasjonatów rowerów czekają zadania typu freestyle – skupione na wykonywaniu niebezpiecznych i widowiskowych tricków oraz wyścigi – Enduro, Downhill, Gravel i Cross Country.

Autorzy gry przekazują graczom do dyspozycji kilka rozległych lokalizacji, na które składają się amerykańskie Parki Narodowe, czyli: Mammoth Mountain, Yosemite, Grand Teton, Sequoia, Bryce Canyon, Zion oraz Canyonlands. Dzięki temu twórcy mogli stworzyć mapę zróżnicowaną, gdzie gracz znajdzie zarówno ośnieżone górskie szczyty, jak i gigantyczne kaniony oraz malownicze, zielone doliny

5. Descenders

Premiera gry miała miejsce 7 maja 2019, została stworzona przez Rage Squid. Jest to gra wyścigowa zajmująca się downhillem, czyli jedną z odmian ekstremalnego kolarstwa górskiego. Gra ma charakter zręcznościowy, gdzie o zwycięstwo gracz walczy w gęstych lasach, na terenach pustynnych oraz na wzniesieniach przysypanych śniegiem.

Głównym celem rozgrywki jest zjeżdżanie na specjalnie przygotowanym rowerze po stromych, górskich stokach. Wynik końcowy jest uzależniony nie tylko od czasu, w jakim zawodnikowi uda się ukończyć wyścig, lecz również styl, w jakim gracz tego dokona. W trakcie rywalizacji liczy się zarówno sprawne manewrowanie rowerem, jak i odpowiednie balansowanie ciałem zawodnika. W pewnym momencie gry użytkownik wybiera jeden z trzech zespołów, których barwy będzie reprezentować na kolejnych trasach.

Fani dużych emocji powinni jeszcze sprawdzić gry kolarskie w kasynach internetowych. Dostarczają dużo rozrywki, a jednocześnie pozwalają wygrać niemałe pieniądze!