Rowery

9 najczęstszych błędów podczas naszych wycieczek rowerowych

9 najczęstszych błędów podczas naszych wycieczek rowerowych

Nie sprawdzanie roweru przed każdą jazdą.

Z reguły, jeśli jeździmy kilka dni w tygodniu, nie sprawdzamy roweru przed każdą jazdą. To może być niebezpieczne. Przed każdą wycieczką należy dokonać ogólnego przeglądu roweru, nie tylko sprawdzając czy dętka nie jest przebita i czy ciśnienie jest prawidłowe, ale także czy koła są dokręcone, jak również siodełko i kierownica.

Nie noszenie odpowiednich ubrań.

Wiele zostało już powiedziane o potrzebie noszenia specjalnej odzieży dla rowerzystów, ale nie tylko to jest ważne, ale również to, że w razie potrzeby czy to zimą czy latem, możemy zdjąć lub założyć ubranie podczas naszej przejażdżki rowerowej w zależności od możliwych zmian, które mogą się pojawić.

Brak narzędzi na naszych wycieczkach rowerowych.

Nigdy nie powinieneś być bez torby z częściami zamiennymi i narzędziami, aby rozwiązać problem każdej awarii, przebicia opony lub innego nieszczęśliwego wypadku.

Nie zabieranie ze sobą wody i jedzenia.

Zawsze powinieneś mieć przy sobie wodę i jedzenie, nawet jeśli Twoja wycieczka jest krótka. Czasami może dojść do spadku poziomu glukozy lub odwodnienia i musisz być przygotowany na reakcję.

Nie należy nosić przy sobie telefonu komórkowego.

Ważne jest, zwłaszcza jeśli wychodzisz sam abyś miał przy sobie urządzenie mobilne, abyś mógł być osiągalny w razie niebezpieczeństwa.

Brak stopniowej rozgrzewki na początku.

W początkowej części jazdy na rowerze powinieneś poświęcić kilka pierwszych minut na rozgrzewkę; nie tylko uzyskasz lepsze samopoczucie i wyniki podczas jazdy, ale także zapobiegniesz kontuzjom.

Noszenie słuchawek.

Noszenie słuchawek jest zabronione, ponieważ musimy słyszeć, co dzieje się wokół nas, aby nie powodować problemów z bezpieczeństwem na drodze; dlatego zapomnij o słuchaniu muzyki podczas jazdy, skup się na pedałowaniu, towarzystwie, przyrodzie…

Słabe dopasowanie kasku.

Ważne jest, aby rowerzysta miał prawidłowo założony kask. Kask jest naszą ochroną przed upadkiem lub wypadkiem. Ponadto, jest bardziej komfortowy w noszeniu, jeśli jest prawidłowo dopasowany.

Nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zarówno dla naszego bezpieczeństwa, jak i bezpieczeństwa innych użytkowników (pieszych, kierowców…), musimy przestrzegać zasad ruchu drogowego i prawidłowo manewrować podczas naszych wycieczek zgodnie z przepisami ruchu drogowego, które oczywiście dotyczą również rowerzystów.