Rowery

7 powodów, by kupić rower elektryczny

7 powodów, by kupić rower elektryczny

1. Wiek nie będzie już wymówką

Jednym z wielkich beneficjentów pojawienia się e-rowerów są osoby, które nie mają już sylwetki sprzed kilku lat, czy to z powodu wieku, czy innych przyczyn, a jeżdżąc na konwencjonalnym rowerze po wymagających trasach nadmiernie się męczą. Rowery elektryczne są dla nich powiewem świeżości, ponieważ mogą teraz nadal cieszyć się swoim ulubionym sportem. Czy znasz wszystkie korzyści z jazdy na rowerze? Sprawdź!

2. Jazda pod górę

Kolejną z wielkich zalet i jednym z głównych powodów zakupu e-bike’a jest możliwość znacznie łatwiejszego pokonywania wzniesień dzięki wsparciu zintegrowanego silnika. Jeśli mieszkasz w mieście, w którym jest dużo wzniesień i nigdy poważnie nie rozważałeś korzystania z roweru z powodu tej trudności lub dlatego, że nie chcesz dotrzeć do celu spocony, teraz nie masz wymówki. Dotyczy to również kolarstwa górskiego, możesz wjechać znacznie wyżej, a następnie cieszyć się dłuższymi zjazdami.

3. Dłuższe przejażdżki

Podobnie jak w poprzednim punkcie, oprócz tego, że można wjechać wyżej, można też zajechać dalej. Możesz wydłużyć swoje przejażdżki rowerowe, ponieważ silnik umożliwia regulację intensywności pedałowania, dzięki czemu nie zmęczysz się przedwcześnie. Dzięki temu łatwiej jest organizować wycieczki w dalsze miejsca. Oczywiście dystans nie jest nieograniczona, choć baterie są coraz lepsze lub w sprzedaży są wymienne baterie, dzięki czemu można je rotować, gdy jedna się zużyje. Pomyśl jednak, że nigdy nie zostaniesz pozostawiony na pastwę losu, ponieważ e-bike działa również bez silnika.

4. Dbaj o środowisko

Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które poruszają się po mieście motocyklem lub samochodem i nie chcą rezygnować z komfortu dotarcia do pracy lub innego celu bez wysiłku. Z e-bike’iem wysiłek nie będzie problemem, a co najlepsze pomoże zmniejszyć ślad węglowy. Samochód emituje 40 razy więcej CO2 niż rower elektryczny.

6. Oszczędność pieniędzy

Częstym argumentem przeciwko rowerom elektrycznym jest cena, ale to wcale nie musi być prawda, zwłaszcza jeśli mają one zastąpić samochód lub motocykl. Ich cena jest wyraźnie niższa od ceny samochodu, a jednocześnie są tańsze od wielu motocykli, zwłaszcza na dłuższą metę, gdyż ładowanie baterii kosztuje znacznie mniej pieniędzy niż napełnianie baku benzyną.

7. Zapomnij o wietrze

Wiatr czołowy może być bardzo dokuczliwy podczas jazdy w mieście lub na szosie, ale dzięki dodatkowemu napędowi zapewnianemu przez silniki e-bike’ów nie będzie to już niedogodnością.