Forma sportowa

Czy można być w idealnej formie startowej przez cały czas?

Czy można być w idealnej formie startowej przez cały czas?

Odpowiedź jest jasna: nie! Każdy sportowiec, zanim zacznie planować swój trening, powinien mieć tego świadomość. Nie oznacza to jednak, że niektórzy kolarze nie mogą wygrywać wyścigów lub osiągać dobrych wyników nie będąc na 100%.

Kiedy zaczynasz planować sezon, musisz mieć jasność co do tego, na ile to możliwe, co będzie priorytetem lub priorytetami, Dlatego, mimo że wszystkie zawody są zaznaczone w kalendarzu zawodnika, priorytet nadawany tym zawodom nie jest taki sam. Możemy ustalić różne poziomy preferencji dla konkursów: A, B lub C. W ten sposób wyścigi C będą służyć jako zwykły trening podczas zawodów; wyścigi B może być bliskie celom, gdzie stan formy jest nieco lepszy; a kategoria A będzie celem gdzie kolarz chce/powinien być na 100% w formie.

Istnieje wiele korzyści z jazdy na rowerze w lecie

Wszystkie roczne plany sportowca w tradycyjnym modelu, muszą zawierać:

– Ogólny okres przygotowawczy (przed sezonem)

– Okres szczególny

– Okres konkursowy

Przegląd i monitorowanie codziennego treningu, kontrola zmęczenia, asymilacja i regeneracja, jak również wszelkie nieprzewidziane zdarzenia, które mogą się pojawić, będą niezbędne dla sportowca, aby stawić czoła sezonowi z sukcesem.

W skrócie, żaden sportowiec nie może być przez cały sezon na 100%, w zależności od Twoich celów, będziesz zaznaczał jeden szczyt formy (coraz rzadziej spotykany), lub kilka szczytów formy, gdzie będziesz starał się osiągnąć 100%. W pozostałej części sezonu, stan kondycji będzie się różnił w zależności od czasu planowania.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz