Konserwacja

Jak uregulować kierownicę w rowerze?

Jak uregulować kierownicę w rowerze?

Większość kierownic rowerowych dostępnych na rynku jest regulowana poprzez wspornik roweru i małe śruby znajdujące się w obszarze zacisku wspornika na główce ramy. Wystarczy kilka minut, trochę wprawy i kilka prostych kroków, aby za pomocą zwykłego klucza imbusowego przygotować kierownice do pracy. Wszystko zaczyna się, gdy nagle zdajesz sobie sprawę, że w kierownicy Twojego roweru jest luz. Oto, co należy zrobić:

Jak wybrać profesjonalną odzież do kolarstwa?

Krok 1. poluzować boczne śruby trzonu.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby uregulować kierownice jest częściowe odkręcenie dwóch śrub, które utrzymują wspornik względem rury sterowej widelca; nie jest konieczne ich całkowite usunięcie. Dwie śruby mają ten sam rozmiar lub metrykę, zwykle 4 lub 5 imbusów, i są zwykle przykręcone w tym samym kierunku.

Krok 2. Dokręcenie śruby pokrywy kierownicy

Ta śruba, którą można znaleźć w osłonie wspornika i która jest przykręcona ma za zadanie dociskanie wspornika do kierownicy roweru, tak więc kiedy ją przykręcamy, wzmacniamy połączenie między tymi dwoma elementami. W ten sposób, obracając wspornikiem, obracasz również kierownicą i kołem roweru. Przy ostrym hamowaniu i prawidłowym dokręceniu nakrętki unikniesz luzów z przodu.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz